Šie 5 pasirinkimai, kurie padės jums pramogauti Lietuvoje

1

Šie 5 pasirinkimai, kurie padės jums pramogauti Lietuvoje

Toli nuo turistų pamėgto Europos maršruto, Lietuva siūlo daug senojo pasaulio žavesio – jaukius miestelius, grįstas gatves, gražias bažnyčias, skanų maistą ir gamtos stebuklus, kuriuos norintys tyrinėti keliautojai gali išvysti gamtoje. Lietuvoje kainos yra gerokai mažesnės nei Vakaruose, todėl Lietuva puikiai tinka taupantiems keliautojams, o jos kompaktiškas dydis leidžia lengvai tyrinėti visą šalį.

1.       Apsilankykite šiuose miestuose:

1.1   Vilnius: Lietuvos sostinės centre – į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas senamiestis, įvairių stilių bažnyčios, gyvas barų, restoranų ir kavinių pasirinkimas, o miesto muziejuose galima susipažinti su šalies istorija ir meno paveldu.

1.2   Trakai: vos už pusvalandžio kelio nuo Vilniaus stūksanti pilis ant ežero – nepamirštama. Raudonų plytų statinys ir jo griovys, pilnas ančių, yra viena vaizdingiausių fotografavimo vietų visoje Lietuvoje.

1.3   Kaunas: Antrasis Lietuvos miestas, tarsi miniatiūrinė Vilniaus versija, pasižymi senamiesčio žavesiu, dygliuotais bažnyčių bokštais, įdomiais muziejais ir dar mažiau turistų. Kaunas kurį laiką buvo šalies sostinė, jame yra daug istoriškai svarbių pastatų, pasižyminčių senąja architektūra, ir jį smagu tyrinėti. Rekomenduotume jums apsilankyti Kauno pilyje, arba prie jos, Kauno senamiestį.

1.4   Klaipėda: Trečiame pagal dydį Lietuvos mieste yra keletas jūrinių paminklų ir kitų lankytinų objektų, kuriais galėsite užsiimti, jei čia praleisite naktį.

1.5   Šiauliai: Maždaug už 11 km nuo Šiaulių miesto Šiaurės Lietuvoje, senas žemių piliakalnis slegiamas tūkstančių kryžių svorio. Kryžių kalnu vadinamo piliakalnio istorija – tai sudėtingas pasakojimas apie karus ir sukilimus. Kalną gaubia senovinės legendos, paslaptingi regėjimai ir pasakojimai apie vaiduoklius, o tiksli jo kilmė iki šiol išlieka paslaptis. O pats Šiaulių miestas taip pat turi daug gražios gamtos kurios tikrai nenorėtumėte praleisti.

2.       Kuriems nesimiega ir nori praleisti gerai laiką namuose

Pramoginiai žaidimai internetu gali būti puikus pasirinkimas. Jei mėgstate sportą, pramoginiai žaidimai gali būti geras pasirinkimas, šioje svetainėje yra daugybė įvairių sporto šakų kuriuose galite žaisti už savo komanda. 

3.       Apsilankymas Ginučių vandens malūne 

Netoli Ignalinos yra XIX a. pastatytas Ginučių vandens malūnas, kuris iki šiol stovi prie vandens. Senais laikais čia buvo gaminami miltai ir elektra, nors dabar tai muziejus, prie kurio veikia viešbutis. Jis garsėja tuo, kad yra vienintelis išlikęs medinis malūnas Lietuvoje ir jame vis dar galima pamatyti visus tradicinius įrenginius – vandens ratus ir malūno girnas.

4.       Apsilankymas bitininkystės muziejuje

Kadaise Lietuvoje bitės buvo laikomos šventomis, o ir šiais laikais medus laikomas draugystės simboliu. Aukštaitijos nacionaliniame parke įsikūręs Bitininkystės muziejus yra vienas iš keistesnių lankytinų objektų Lietuvoje, pirmą kartą duris atvėręs 1984 m. Muziejuje pasakojama apie bitininkystės istoriją šalyje per daugelį metų, galima pamatyti senovinius su bitininkyste susijusius įrankius ir avilius. Muziejaus išorėje taip pat įrengti įvairūs stikliniai aviliai, kuriuose galima stebėti, kaip darbščios bitės gamina medų.

 5.       Apsilankymas atominio bunkerio muziejuje

Vienas iš žymiausių Kauno lankytinų objektų yra Atominio bunkerio muziejus, kuriame galima susipažinti su Lietuvos karo istorija. Muziejus įsikūręs 6 metrų gylyje po žeme esančiame atominiame bunkeryje, kuris turėjo būti įrengtas sovietmečiu. Čia yra virš 800-tų eksponatų, kurie datuojami nuo Antrojo pasaulinio karo iki šių laikų, taip pat galite pamatyti Šaltojo karo laikus menančius daiktus, pavyzdžiui, senovinius radijo imtuvus ir siųstuvus.

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Vestuvėms – tobuli žiedai

Vestuvėms – tobuli žiedai

Vestuvės yra nuostabi šventė. Nors kinta tradicijos – kaip jos turi būti minimos, tačiau dažniausiai poreikis apsimainyti skoningais žiedais išlieka. Apskritai vestuviniai žiedai dažnai yra vadinami pačiu svarbiausiu šios gražios šventės akcentu, kad juos renkantis svarbu kuo daugiau dėmesio skirti smulkmenoms. Kadangi rinkoje siūlomi juvelyriniai dirbiniai yra labai įvairūs – tikrai kiekviena pora turėtų be […]


Vestuvės žiemą: kodėl verta rinktis žiemos pasaką?

Vestuvės žiemą: kodėl verta rinktis žiemos pasaką?

Nors didysis švenčių sezonas yra gegužės-rugsėjo mėnesiai, pasitaiko porų, kurios nusprendžia aukso žiedus sumainyti ir likusiais metų mėnesiais. Visgi, žiema išlieka mažiausiai populiarus metas šventei, nes antroje vietoje – pavasaris, tuomet seka ruduo. Vis dėlto, net ir žiemą, kai už lango spaudžia stiprus šaltukas, verta ruošti meilės šventę. Tad kokie žiemos privalumai? Būdas sutaupyti Nors […]


Rankų Darbo Juvelyrika Vyrams: Pasinerkite Į Paslaptingą Sąsagų Pasaulį

Rankų Darbo Juvelyrika Vyrams: Pasinerkite Į Paslaptingą Sąsagų Pasaulį

Vyriškos sąsagos yra mažos, tačiau išskirtinės detalės, kurios gali suteikti stilingumo ir elegancijos vyriškai aprangai. Šiame straipsnyje išsamiau panagrinėsime, kaip rankų darbo gaminiai gali praturtinti vyriškąją aprangą ir atskleisti vyriškumo esmę. Vyriškos sąsagos: Išraiškingos detalės vyriškam stiliui Vyriškos sąsagos yra puikus būdas pridėti išraiškingumo ir charakterio vyriškai aprangai. Jos gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų, […]


Inovatyvios vestuvių tradicijos iš viso pasaulio: ką verta išbandyti Lietuvoje?

Inovatyvios vestuvių tradicijos iš viso pasaulio: ką verta išbandyti Lietuvoje?

Vestuvės yra ypatinga ir svarbi poros gyvenimo diena, kurioje suartėja du žmonės, mylintys vienas kitą ir norintys bendrai kurti savo ateitį. Ši diena ne tik yra ypatinga sužadėtiniams, bet ir jų artimiesiems, kurie šventę vadina viena iš svarbiausių šeimos renginių. Skaitmeninis amžius leidžia poroms eksperimentuoti ir naudotis naujovėmis, kurios leidžia sukurti išskirtinę ir įsimintiną vestuvių […]


5 priežastys, kodėl dovanų kuponai yra puiki dovana tiems, kurie visada užsiėmę

5 priežastys, kodėl dovanų kuponai yra puiki dovana tiems, kurie visada užsiėmę

Ar Jums dažnu atveju nekyla klausimas, kokia dovana būtų tinkamiausia tiems, kurie visada užsiėmę ir neturi daug laisvo laiko? Ar norėtumėte jiems padovanoti ypatingas akimirkas ir įspūdžius? Jei taip, tai tuomet dovanų kuponai – puiki idėja!  Lankstumas ir pasirinkimas Dovanų kuponai suteikia didelį lankstumą ir pasirinkimą, o tai savo ruožtu yra itin svarbu daug dirbantiems […]


Kaip pasirinkti LED paneles namams?

Kaip pasirinkti LED paneles namams?

Jei norite ekonomiškai ir efektyviai apšviesti savo namų aplinką, apsvarstykite galimybę investuoti į LED paneles. LED panelės yra šviestuvo tipas, plačiai naudojamas tokiose aplinkose kaip miegamieji, virtuvės, svetainės ir vonios kambariai. Užtikrina efektyvų ir nebrangų apšvietimą, sukuriant jaukią aplinką. Šis modelis nereikalauja priežiūros, neišskiria šilumos, turi ilgą tarnavimo laiką ir gali būti įvairių formatų, tokių […]