Tradiciniai kalėdiniai patiekalai iš viso pasaulio

1

Tradiciniai kalėdiniai patiekalai iš viso pasaulio

Ar kada nors pagalvojote apie tai, kaip kitų šalių gyventojai švenčia Šv. Kalėdas ir kokie kalėdiniai patiekalai yra patiekiami ant kalėdinio stalo? Nuo Australijos, iki Prancūzijos – mes surinkome vienus iš pačių tradiciškiausių kalėdinių patiekalų, kurie yra patiekiami skirtinguose pasaulio kampeliuose Šv. Kalėdų dieną. Ir nepaisant to, kad įprastai kiekvienos šalies gyventojai yra pratę prie savo tradicijų ir gamina jų šalyje populiariausius kalėdinius patiekalus, kodėl gi savo Kalėdų stalo negalėtume paįvairinti ir pakankamai egzotiškais bei lietuviams neįprastais kalėdiniais patiekalais iš viso pasaulio?

Graikija

Keptas ėriukas arba kiauliena yra dažniausia mėsa, patiekiama ant Kalėdų stalo Graikijoje. Taip pat ant graikiško kalėdinio stalo įprastai galima sutikti saldų desertinį pyragą, vadinamą „Baklava“. Šis desertas yra gaminamas iš filo sluoksnių, kurie yra užpildomi kapotais riešutais. Jis yra pasaldintas ir laikomas kartu su medumi arba sirupu.

Lenkija

Burokėlių sriuba arba kitaip dar vadinama „barščiais („borscht“) Lenkijoje Kalėdų metu yra tradicinis patiekalas, kuriuo yra pradedamas kalėdinis stalas. Ši sriuba gali būti patiekiama tiek karšta, tiek ir šalta.

Australija

Australijoje Kalėdų stalas yra neįsivaizduojamas be barbekiu (BBQ). Australiškos Kalėdos įprastai yra praleidžiamos aplink kepsninę su visa savo šeima ir gausiu būriu draugų. Tačiau vėlgi, ne visi australai Kalėdų stalui renkasi barbekiu – kai kurie yra linkę pasirinkti klasikinius europietiškus kepsnius.

Prancūzija

Keptas kalakutas, kaštainis ir elniena yra keli iš Prancūzijoje populiarių kalėdinių patiekalų. Tuo tarpu, kai kalba pakrypsta apie prancūziškus desertus – šokoladinis vyniotinis, „Yule“ vyniotinis arba „Bûche de Noël“ yra tradiciniai desertai, kurie ant kalėdinio stalo yra patiekiami su šviežiu kremu. Nereikia nė sakyti, kad pastarieji nuo kalėdinio stalo pradingsta akimirksniu!

JAV

Spanguolių padažas yra labai svarbus amerikietiškų Kalėdų ir Padėkos dienos patiekalas. Nepaisant to, ar tai yra pirktinis padažas, ar gamintas rankomis, jis yra būtinas – ypač, jei yra patiekiamas keptas kalakutas.

Kinija

Šiomis dienomis Kinijoje populiarėja tradicija Kalėdų išvakarėse dovanoti obuolius. Dauguma parduotuvių Kinijoje kalėdiniu laikotarpiu parduoda į spalvotą popierių įvyniotus obuolius, todėl žmonės gali juos įsigyti ir padovanoti Kalėdų proga. Kokia yra viso to priežastis? Kinų kalba „Kalėdų išvakarės“ yra „Ping An Ye“. Tuo tarpu kinų kalba „obuolys“ skamba labai panašiai – „Ping Guo“.

Vokietija

„Stollen“ yra vokiškas vaisių pyragas, kuris yra gaminamas naudojant džiovintus vaisius ir marcipanus. „Stollen“ pyrago ištakos siekia XV a., kuomet jis buvo įteikiamas kaip kalėdinė dovana.

Ispanija

„Nougat“ arba „Turrón“ Ispanijoje yra dažnai patiekiamas kaip tradicinis kalėdinis desertas. Medaus, cukraus, kiaušinio baltymo ir migdolų mišinys yra ypatingas patiekalas, pažymintis kalėdinį stalą. Dar vienas ispanų tradicinis patiekalas yra sausai kietintas kumpis „Jamón“, kuris ant kalėdinio stalo užima labai svarbią vietą.

Rusija

Rusijoje yra įprasta ant kalėdinio stalo patiekti avižų košę arba „Sochivo“. Tai yra avižų košė, pagaminta iš kviečių arba ryšių ir yra patiekiama su medumi, vaisiais, riešutais ir sėklomis. Avižų košė Rusijoje simbolizuoja vienybę. Anuomet Rusijoje buvo tapę tradicija pilną avižų košės šaukštą sviesti ant lubų ir jei ji prilipdavo, tai reikšdavo, kad šeimą lydės sėkmė ir puikus derlius. Žinoma, nereikėtų stebėtis, kad šios tradicijos jau nebelikę – juk šiandien būtų labai sudėtinga po kiekvienų švenčių šveisti lubas.

Rekomenduojame

Veido prausiklis: kaip nepersistengti ir išsirinkti tinkamą?

Veido prausiklis: kaip nepersistengti ir išsirinkti tinkamą?

Veido prausimo ABC: veido prausiklis, micelinis vanduo ar abu iškart? Veido prausiklis ar micelinis vanduo? Jeigu prausiklis, tai kreminis ar putojantis? Jeigu micelinis vanduo, ar jį reikia nuplauti? Klausimų apie veido prausimą – galybė. Ir nors veido prausimas skamba kaip įprasta higienos dalis, tinkamas jos pasirinkimas odos būklei turi daugiau įtakos, nei atrodo. Veido prausimo […]

Vestuvinis makiažas: ką turėtų žinoti kiekviena būsima nuotaka

Vestuvinis makiažas: ką turėtų žinoti kiekviena būsima nuotaka

Jūsų vestuvių dieną greičiausiai būsite daugiausiai fotografuojamos per visą savo gyvenimą. Ir, žinoma, yra tiek daug užduočių, kuriomis jums reikės pasirūpinti, jei norite, kad jūsų svarbiausia gyvenimo diena būtų nepriekaištinga – nuo šventės vietos paruošimo, iki vaišių, muzikos, pramogų ir dekoravimo. Todėl suprantama, kad tam tikros vestuvių šventės detalės gali būti nevalingai nustumtos į šalį, […]

Klasikiniai vestuviniai žiedai: įdomūs faktai, kuriuos verta žinoti

Klasikiniai vestuviniai žiedai: įdomūs faktai, kuriuos verta žinoti

Šiandien tiek modernūs, tiek ir klasikiniai vestuviniai ziedai yra neatsiejamos kiekvienų vestuvių detalės. Ir tai nestebina – vestuviniai žiedai gali pasigirti tūkstančius metų menančia istorija, todėl labai įdomu įvardinti ne vieną faktą, kurį verta žinoti. Faktai apie vestuvinius žiedus Apvali vestuvinio žiedo forma yra amžinybės simbolis, kadangi ši forma neturi nei pradžios, nei pabaigos – […]

Maxima leidiniai: geriausi pasiūlymai taupiems žmonėms

Maxima leidiniai: geriausi pasiūlymai taupiems žmonėms

Norintys sutaupyti visada ieško pasiūlymų, kurie leistų tam tikrų prekių įsigyti pačiomis palankiausiomis kainomis, todėl pravartu pasidomėti, ką šiuo metu gali pasiūlyti įvairūs prekybos centrai. Maxima leidiniai pirkėjams suteikia visą svarbiausią informaciją apie šiuo metu galiojančius pasiūlymus, todėl kiekvienu atveju galima pasirinkti tokias prekes, kurios geriausiai atitiktų finansinę situaciją. Šio prekybos tinklo parduotuvėse galima rasti […]

Vestuvinių žiedų paieškos besiruošiant būsimoms vestuvėms

Vestuvinių žiedų paieškos besiruošiant būsimoms vestuvėms

Vestuvių šventės vietą jūs renkatės vos vienai dienai. Tuo tarpu vestuviniai žiedai yra pasirenkami visam gyvenimui. Jie bus mūvimi kiekvieną dieną, todėl turite būti tikri, kad pasirinksite judviem tobulai tinkančius vestuvinius žiedus. O tam, kad visą tai padaryti būtų lengviau, siūlome pasinaudoti keliais praktiškais patarimais. Kasdieniam naudojimui Visų smagiausia, kad šiandien žiedai gali būti labai […]

Kaip veiksmingiausiai pasitelkti fotobūdelę vestuvėse

Kaip veiksmingiausiai pasitelkti fotobūdelę vestuvėse

Vestuvių tradicijos gana konservatyvios ir įterpti į šį svarbų gyvenimo įvykį nestandartines pramogas nėra taip paprasta. Vis dėlto, yra tokių pramogų, kurios į šventinę atmosferą puikiai įsilieja ir net praturtiną ją. Fotobūdelės nuoma yra vienas iš racionaliausių sprendimų, kuomet planuojamai šventei trūksta nedidelės papildomos pramogos, kuri užtikrintų gerą šventės nuotaiką ir paįvairintų renginio programą. Beje, […]