Tradiciniai kalėdiniai patiekalai iš viso pasaulio

1

Tradiciniai kalėdiniai patiekalai iš viso pasaulio

Ar kada nors pagalvojote apie tai, kaip kitų šalių gyventojai švenčia Šv. Kalėdas ir kokie kalėdiniai patiekalai yra patiekiami ant kalėdinio stalo? Nuo Australijos, iki Prancūzijos – mes surinkome vienus iš pačių tradiciškiausių kalėdinių patiekalų, kurie yra patiekiami skirtinguose pasaulio kampeliuose Šv. Kalėdų dieną. Ir nepaisant to, kad įprastai kiekvienos šalies gyventojai yra pratę prie savo tradicijų ir gamina jų šalyje populiariausius kalėdinius patiekalus, kodėl gi savo Kalėdų stalo negalėtume paįvairinti ir pakankamai egzotiškais bei lietuviams neįprastais kalėdiniais patiekalais iš viso pasaulio?

Graikija

Keptas ėriukas arba kiauliena yra dažniausia mėsa, patiekiama ant Kalėdų stalo Graikijoje. Taip pat ant graikiško kalėdinio stalo įprastai galima sutikti saldų desertinį pyragą, vadinamą „Baklava“. Šis desertas yra gaminamas iš filo sluoksnių, kurie yra užpildomi kapotais riešutais. Jis yra pasaldintas ir laikomas kartu su medumi arba sirupu.

Lenkija

Burokėlių sriuba arba kitaip dar vadinama „barščiais („borscht“) Lenkijoje Kalėdų metu yra tradicinis patiekalas, kuriuo yra pradedamas kalėdinis stalas. Ši sriuba gali būti patiekiama tiek karšta, tiek ir šalta.

Australija

Australijoje Kalėdų stalas yra neįsivaizduojamas be barbekiu (BBQ). Australiškos Kalėdos įprastai yra praleidžiamos aplink kepsninę su visa savo šeima ir gausiu būriu draugų. Tačiau vėlgi, ne visi australai Kalėdų stalui renkasi barbekiu – kai kurie yra linkę pasirinkti klasikinius europietiškus kepsnius.

Prancūzija

Keptas kalakutas, kaštainis ir elniena yra keli iš Prancūzijoje populiarių kalėdinių patiekalų. Tuo tarpu, kai kalba pakrypsta apie prancūziškus desertus – šokoladinis vyniotinis, „Yule“ vyniotinis arba „Bûche de Noël“ yra tradiciniai desertai, kurie ant kalėdinio stalo yra patiekiami su šviežiu kremu. Nereikia nė sakyti, kad pastarieji nuo kalėdinio stalo pradingsta akimirksniu!

JAV

Spanguolių padažas yra labai svarbus amerikietiškų Kalėdų ir Padėkos dienos patiekalas. Nepaisant to, ar tai yra pirktinis padažas, ar gamintas rankomis, jis yra būtinas – ypač, jei yra patiekiamas keptas kalakutas.

Kinija

Šiomis dienomis Kinijoje populiarėja tradicija Kalėdų išvakarėse dovanoti obuolius. Dauguma parduotuvių Kinijoje kalėdiniu laikotarpiu parduoda į spalvotą popierių įvyniotus obuolius, todėl žmonės gali juos įsigyti ir padovanoti Kalėdų proga. Kokia yra viso to priežastis? Kinų kalba „Kalėdų išvakarės“ yra „Ping An Ye“. Tuo tarpu kinų kalba „obuolys“ skamba labai panašiai – „Ping Guo“.

Vokietija

„Stollen“ yra vokiškas vaisių pyragas, kuris yra gaminamas naudojant džiovintus vaisius ir marcipanus. „Stollen“ pyrago ištakos siekia XV a., kuomet jis buvo įteikiamas kaip kalėdinė dovana.

Ispanija

„Nougat“ arba „Turrón“ Ispanijoje yra dažnai patiekiamas kaip tradicinis kalėdinis desertas. Medaus, cukraus, kiaušinio baltymo ir migdolų mišinys yra ypatingas patiekalas, pažymintis kalėdinį stalą. Dar vienas ispanų tradicinis patiekalas yra sausai kietintas kumpis „Jamón“, kuris ant kalėdinio stalo užima labai svarbią vietą.

Rusija

Rusijoje yra įprasta ant kalėdinio stalo patiekti avižų košę arba „Sochivo“. Tai yra avižų košė, pagaminta iš kviečių arba ryšių ir yra patiekiama su medumi, vaisiais, riešutais ir sėklomis. Avižų košė Rusijoje simbolizuoja vienybę. Anuomet Rusijoje buvo tapę tradicija pilną avižų košės šaukštą sviesti ant lubų ir jei ji prilipdavo, tai reikšdavo, kad šeimą lydės sėkmė ir puikus derlius. Žinoma, nereikėtų stebėtis, kad šios tradicijos jau nebelikę – juk šiandien būtų labai sudėtinga po kiekvienų švenčių šveisti lubas.

Rekomenduojame

Naudingi patarimai vestuviniam įvaizdžiui suformuoti

Naudingi patarimai vestuviniam įvaizdžiui suformuoti

Vestuvės – tai vos kartą gyvenime vykstanti šventė, kurios metu amžinais santuokos saitais susisaisto du vienas kitą mylintys, branginantys ir dievinantys žmonės. Todėl visiškai nenuostabu, kodėl ruošiantis šiai šventei paprastai yra skiriama tiek daug dėmesio, laiko ir pastangų. Kita vertus, planuojant savo būsimas vestuves ypatingai didelis dėmesys privalo būti skiriamas ir jaunavedžių įvaizdžiui. Todėl jei […]

Vestuvių fotografas: 5 dažniausios klaidos renkantis šį specialistą

Vestuvių fotografas: 5 dažniausios klaidos renkantis šį specialistą

https://vigantas.lt/ Vestuvių akimirkų įamžinimas yra vienas svarbiausių dalykų, kuriuo tenka pasirūpinti jauniesiems, todėl dažnai pasvarstoma, kuris vestuvių fotografas galėtų geriausiai pateisinti lūkesčius. Pasirinkimo galimybių šiuo metu turime iš tiesų daug, tad priimti sprendimą ne visada yra paprasta. Vertėtų atminti, kad vestuvių nuotraukos jums liks visam gyvenimui, todėl pasistenkite vengti dažniausių klaidų, kurios daromos renkantis fotografą. […]

Vestuvių vedėjai: kaip pasirinkti geriausius?

Vestuvių vedėjai: kaip pasirinkti geriausius?

Daugeliui porų vestuvės yra pati gražiausia šventė gyvenime, tad visiškai natūralu, kad jos metu norisi, kad visos smulkmenos būtų išpuoselėtos iki mažiausių smulkmenų. Kiekvienas šventėje samdytas specialistas turi ne tik atitikti, tačiau net ir pranokti lūkesčius. O vestuvėms samdomų asmenų sąrašas tikrai gali būti ilgas: vestuvių fotografai, organizatoriai, muzikantai ir t.t. Bet ko gero svarbiausia […]

Patarimai, kaip gėlių pagalba galite dekoruoti savo būsto interjerą

Patarimai, kaip gėlių pagalba galite dekoruoti savo būsto interjerą

Įvairios interjero detalės atsiranda ir pranyksta būsto vidaus interjero rinkoje, tačiau yra viena interjero detalė, kuri niekuomet neišeina iš mados ir nepraranda savo didžiulio žavesio. Ir tai neabejotinai yra gėlės. Tačiau norint savo interjere pasitelkti gėles, reikia žinoti, kaip visą tai būtų galima padaryti pačiu efektyviausiu būdu. Todėl GeliuPasaulis.lt skuba palengvinti gėlių pasirinkimą ir jų […]