Tradiciniai kalėdiniai patiekalai iš viso pasaulio

1

Tradiciniai kalėdiniai patiekalai iš viso pasaulio

Ar kada nors pagalvojote apie tai, kaip kitų šalių gyventojai švenčia Šv. Kalėdas ir kokie kalėdiniai patiekalai yra patiekiami ant kalėdinio stalo? Nuo Australijos, iki Prancūzijos – mes surinkome vienus iš pačių tradiciškiausių kalėdinių patiekalų, kurie yra patiekiami skirtinguose pasaulio kampeliuose Šv. Kalėdų dieną. Ir nepaisant to, kad įprastai kiekvienos šalies gyventojai yra pratę prie savo tradicijų ir gamina jų šalyje populiariausius kalėdinius patiekalus, kodėl gi savo Kalėdų stalo negalėtume paįvairinti ir pakankamai egzotiškais bei lietuviams neįprastais kalėdiniais patiekalais iš viso pasaulio?

Graikija

Keptas ėriukas arba kiauliena yra dažniausia mėsa, patiekiama ant Kalėdų stalo Graikijoje. Taip pat ant graikiško kalėdinio stalo įprastai galima sutikti saldų desertinį pyragą, vadinamą „Baklava“. Šis desertas yra gaminamas iš filo sluoksnių, kurie yra užpildomi kapotais riešutais. Jis yra pasaldintas ir laikomas kartu su medumi arba sirupu.

Lenkija

Burokėlių sriuba arba kitaip dar vadinama „barščiais („borscht“) Lenkijoje Kalėdų metu yra tradicinis patiekalas, kuriuo yra pradedamas kalėdinis stalas. Ši sriuba gali būti patiekiama tiek karšta, tiek ir šalta.

Australija

Australijoje Kalėdų stalas yra neįsivaizduojamas be barbekiu (BBQ). Australiškos Kalėdos įprastai yra praleidžiamos aplink kepsninę su visa savo šeima ir gausiu būriu draugų. Tačiau vėlgi, ne visi australai Kalėdų stalui renkasi barbekiu – kai kurie yra linkę pasirinkti klasikinius europietiškus kepsnius.

Prancūzija

Keptas kalakutas, kaštainis ir elniena yra keli iš Prancūzijoje populiarių kalėdinių patiekalų. Tuo tarpu, kai kalba pakrypsta apie prancūziškus desertus – šokoladinis vyniotinis, „Yule“ vyniotinis arba „Bûche de Noël“ yra tradiciniai desertai, kurie ant kalėdinio stalo yra patiekiami su šviežiu kremu. Nereikia nė sakyti, kad pastarieji nuo kalėdinio stalo pradingsta akimirksniu!

JAV

Spanguolių padažas yra labai svarbus amerikietiškų Kalėdų ir Padėkos dienos patiekalas. Nepaisant to, ar tai yra pirktinis padažas, ar gamintas rankomis, jis yra būtinas – ypač, jei yra patiekiamas keptas kalakutas.

Kinija

Šiomis dienomis Kinijoje populiarėja tradicija Kalėdų išvakarėse dovanoti obuolius. Dauguma parduotuvių Kinijoje kalėdiniu laikotarpiu parduoda į spalvotą popierių įvyniotus obuolius, todėl žmonės gali juos įsigyti ir padovanoti Kalėdų proga. Kokia yra viso to priežastis? Kinų kalba „Kalėdų išvakarės“ yra „Ping An Ye“. Tuo tarpu kinų kalba „obuolys“ skamba labai panašiai – „Ping Guo“.

Vokietija

„Stollen“ yra vokiškas vaisių pyragas, kuris yra gaminamas naudojant džiovintus vaisius ir marcipanus. „Stollen“ pyrago ištakos siekia XV a., kuomet jis buvo įteikiamas kaip kalėdinė dovana.

Ispanija

„Nougat“ arba „Turrón“ Ispanijoje yra dažnai patiekiamas kaip tradicinis kalėdinis desertas. Medaus, cukraus, kiaušinio baltymo ir migdolų mišinys yra ypatingas patiekalas, pažymintis kalėdinį stalą. Dar vienas ispanų tradicinis patiekalas yra sausai kietintas kumpis „Jamón“, kuris ant kalėdinio stalo užima labai svarbią vietą.

Rusija

Rusijoje yra įprasta ant kalėdinio stalo patiekti avižų košę arba „Sochivo“. Tai yra avižų košė, pagaminta iš kviečių arba ryšių ir yra patiekiama su medumi, vaisiais, riešutais ir sėklomis. Avižų košė Rusijoje simbolizuoja vienybę. Anuomet Rusijoje buvo tapę tradicija pilną avižų košės šaukštą sviesti ant lubų ir jei ji prilipdavo, tai reikšdavo, kad šeimą lydės sėkmė ir puikus derlius. Žinoma, nereikėtų stebėtis, kad šios tradicijos jau nebelikę – juk šiandien būtų labai sudėtinga po kiekvienų švenčių šveisti lubas.

Rekomenduojame

Viskas ką reikia žinoti apie grožio procedūras, kurios daro stebuklus

Viskas ką reikia žinoti apie grožio procedūras, kurios daro stebuklus

Daugumai žmonių perkopus 25 metus, prasideda “kova” su raukšlėmis. Nors ir jos savotiškai puošia žmogų, tačiau vis bėgant metams, veide esantys pokyčiai gali pradėti kenkti ne tik estetiškai, bet fiziškai – užkritę akių vokai nebeleis tinkamai matyti, jaučiamas nuolatinis odos tempimas ir pan. Tam, kad nereikėtų vargti su šiomis problemomis, pasitelkiamos tam tikros grožio procedūros, […]

Kodėl verta dovanoti dovanų kuponus?

Kodėl verta dovanoti dovanų kuponus?

Gyvename nepastoviame ir kasdien vis besikeičiančiame pasaulyje. Taip, kaip keičiasi ir modernėja technologijos, taip pat sparčiai keičiasi ir mūsų kasdienybė, įpročiai. Būtent dėl pastarųjų priežasčių, vis labiau populiarėja tendencija vietoj konkrečios ir apčiuopiamos dovanos, artimajam dovanoti dovanų kuponą. Dovanų kuponai palengvina galvos skausmą jums, nes nebereikia mąstyti, kokią dovaną išrinkti, ir žmogui suteikiate galimybę išsirinkti […]

Tradicinių ir netradicinių vestuvinių žiedų dizainas, kurį geriau rinktis?

Tradicinių ir netradicinių vestuvinių žiedų dizainas, kurį geriau rinktis?

Vestuvinių žiedų pirkimas gali būti painus procesas, ypač todėl, kad tikriausiai to niekada nedarėte. Tai skiriasi nuo apsipirkimo sužadėtuvių žiedais, nes šį kartą jūs perkate abu. Jei neįsivaizduojate, nuo ko pradėti – nesijaudinkite, juvelyrai jums padės. Juvelyrinių dirbinių parduotuvėse yra daugybė būdų, padedančių išsiaiškinti, kas jums patinka, todėl nesijaudinkite, jei eidami pro duris nesate tikri, […]

Vestuvės ir keli praktiški patarimai joms besiruošiant

Vestuvės ir keli praktiški patarimai joms besiruošiant

Jau numatėte savo būsimų vestuvių datą? Greičiausiai šią akimirką jaučiatės pakylėtos ir skraidote padebesiais! Kiekvienai būsimai nuotakai laikotarpis prieš vestuves yra ypatingas – tai metas, kuomet gyvenimas nusidažo labai ryškiomis ir gražiomis spalvomis. Tačiau lygiai taip pat visa tai yra lydima ir nemenko nerimo bei jaudulio. Todėl jei jūs norite pradėti savo būsimų vestuvių planavimą, […]

Valgomos puokštės – kodėl tai gera dovana vyrams?

Valgomos puokštės – kodėl tai gera dovana vyrams?

Ieškote dovanų idėjų savo draugo, vyro, tėčio gimtadieniui? Dovanos yra būdas parodyti dėmesį ir meilę. Tačiau užduotis išrinkti dovaną vyrui yra sudėtinga. Kaip padovanoti vyrui tai, kas jam patiks iš visos širdies, tačiau tuo pačiu nevers jaustis nejaukiai dėl pernelyg brangios dovanos? Valgomos dovanos, tokios kaip pyragaičių krepšeliai, užkandžių ar alaus rinkiniai, šokoladas ar valgomos […]

4 praktiški patarimai, kaip išrinkti tinkamą gėlių puokštę gimtadieniui

4 praktiški patarimai, kaip išrinkti tinkamą gėlių puokštę gimtadieniui

Jei planuojate įsigyti gėlių puokštę artėjančio draugo ar artimojo gimtadieniui, nuostabi vasaros gėlių puokštė yra klasikinis pasirinkimas, kuris tikrai sužavės bet kurį gavėją. Gėlės yra tokia tradicinė, seniai gerbiama dovana – jos ne tik džiugina akį, bet ir jų svaiginantis aromatas pagerina namų atmosferą. Įrodyta, kad gėlės net pagerina nuotaiką, emocinę savijautą ir sumažina kraujospūdį. […]