Veido prausiklis: kaip nepersistengti ir išsirinkti tinkamą?

Veido prausiklis: kaip nepersistengti ir išsirinkti tinkamą?

Veido prausimo ABC: veido prausiklis, micelinis vanduo ar abu iškart?

Veido prausiklis ar micelinis vanduo? Jeigu prausiklis, tai kreminis ar putojantis? Jeigu micelinis vanduo, ar jį reikia nuplauti? Klausimų apie veido prausimą – galybė. Ir nors veido prausimas skamba kaip įprasta higienos dalis, tinkamas jos pasirinkimas odos būklei turi daugiau įtakos, nei atrodo.

Veido prausimo rutina: nuo ko pradėti?

Kaip ir bet kurį kitą kosmetikos produktą, veido prausiklį rekomenduojama rinktis pagal savo odos tipą. Paprasčiausia tai daryti, priemonę išsirenkant pagal jos sudėtį:

·          Mišriai, riebiai arba probleminei odai dažniausiai rekomenduojamas giliai valantis veido prausiklis, kurio sudėtyje – antibakteriškai veikiantys arba sebumo išsiskyrimą reguliuojantys ingredientai. Tarp tokių ingredientų – arbatmedžių aliejus, gėlių rūgštis. Šių ingredientų prisotintas lietuviškas „Uoga Uoga“ valomasis veido prausiklis „Be jo niekur…“.

·          Sausai odai labiau tiks natūralus veido prausiklis, sudėtyje turintis drėkinančių ingredientų. Tarp jų – alavijų ekstraktas bei natūralus aliejai.

·          Normali oda yra mažiausiai reikli, tad jai tiks odai draugiškas natūralus makiažo valiklis, kurio sudėtyje nėra SLS ar kitų agresyvių ingredientų, pažeidžiančių odos barjerą.

Micelinis vanduo – visiems odos tipams

Jeigu makiažo valiklio arba veido prausiklio pasirinkimas skamba sudėtingai, visada galima rinktis priemonę, tinkančią kiekvienai odai. Toks yra micelinis vanduo.

Micelinis vanduo – tai valomoji veido odos priemonė, sukurta vandens pagrindu ir praturtinta micelėmis. Pastarosios padeda nuo odos pašalinti visus nepageidaujamus nešvarumus, todėl miceliniu vandeniu galima įveikti bet kokį makiažą ar net grimą.

Micelinį vandenį pasaulis jau spėjo pamilti dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, paprastumo naudojant. Juo užtenka suvilgyti vatos diskelį ir valyti veidą tol, kol vata lieka švari. Tuomet belieka perplauti veidą vandeniu ar jį nuvalyti toniku.

Ne ką mažiau svarbi ir švari sudėtis – tarp kokybiško micelinio vandens ingredientų nerasite alkoholio, muilo ar kitų odą dirginančių produktų. Papildomai micelinį vandenį galima praturtinti nebent aktyviaisiais ingredientais, už kuriuos veido oda tik padėkos. Pavyzdžiui, ekologišką sertifikatą turintis „Uoga Uoga“ micelinis vanduo sudėtyje pasižymi spanguolių ekstraktu ir hialurono rūgštimi: šie ingredientai pamaitina odą vitaminais ir ją drėkina.

Ar veido prausiklis gali padaryti žalos?

Kaip ir su bet kuria kita kosmetikos priemone, su veido prausikliu geriausia nepersistengti – per stipriai valoma oda taip pat kenčia.

Pirmiausia, agresyvios, gausiai putojančios ar stiprios priemonės su rūgštimi gali pažeisti odos riebumo sebuma – ši ne tik ims sausėti, bet ir gali atsirasti bėrimų. Ne ką mažiau svarbu ir rutina. Nepriklausomai nuo to, ar naudojamas makiažas, ar ne, odą geriausia prausti arba valyti dukart per dieną, ryte ir vakare. Kitaip veido prausiklis gali pažeisti odos balansą.

Rekomenduojame

Vestuvinis makiažas: ką turėtų žinoti kiekviena būsima nuotaka

Vestuvinis makiažas: ką turėtų žinoti kiekviena būsima nuotaka

Jūsų vestuvių dieną greičiausiai būsite daugiausiai fotografuojamos per visą savo gyvenimą. Ir, žinoma, yra tiek daug užduočių, kuriomis jums reikės pasirūpinti, jei norite, kad jūsų svarbiausia gyvenimo diena būtų nepriekaištinga – nuo šventės vietos paruošimo, iki vaišių, muzikos, pramogų ir dekoravimo. Todėl suprantama, kad tam tikros vestuvių šventės detalės gali būti nevalingai nustumtos į šalį, […]

Klasikiniai vestuviniai žiedai: įdomūs faktai, kuriuos verta žinoti

Klasikiniai vestuviniai žiedai: įdomūs faktai, kuriuos verta žinoti

Šiandien tiek modernūs, tiek ir klasikiniai vestuviniai ziedai yra neatsiejamos kiekvienų vestuvių detalės. Ir tai nestebina – vestuviniai žiedai gali pasigirti tūkstančius metų menančia istorija, todėl labai įdomu įvardinti ne vieną faktą, kurį verta žinoti. Faktai apie vestuvinius žiedus Apvali vestuvinio žiedo forma yra amžinybės simbolis, kadangi ši forma neturi nei pradžios, nei pabaigos – […]

Maxima leidiniai: geriausi pasiūlymai taupiems žmonėms

Maxima leidiniai: geriausi pasiūlymai taupiems žmonėms

Norintys sutaupyti visada ieško pasiūlymų, kurie leistų tam tikrų prekių įsigyti pačiomis palankiausiomis kainomis, todėl pravartu pasidomėti, ką šiuo metu gali pasiūlyti įvairūs prekybos centrai. Maxima leidiniai pirkėjams suteikia visą svarbiausią informaciją apie šiuo metu galiojančius pasiūlymus, todėl kiekvienu atveju galima pasirinkti tokias prekes, kurios geriausiai atitiktų finansinę situaciją. Šio prekybos tinklo parduotuvėse galima rasti […]

Vestuvinių žiedų paieškos besiruošiant būsimoms vestuvėms

Vestuvinių žiedų paieškos besiruošiant būsimoms vestuvėms

Vestuvių šventės vietą jūs renkatės vos vienai dienai. Tuo tarpu vestuviniai žiedai yra pasirenkami visam gyvenimui. Jie bus mūvimi kiekvieną dieną, todėl turite būti tikri, kad pasirinksite judviem tobulai tinkančius vestuvinius žiedus. O tam, kad visą tai padaryti būtų lengviau, siūlome pasinaudoti keliais praktiškais patarimais. Kasdieniam naudojimui Visų smagiausia, kad šiandien žiedai gali būti labai […]

Kaip veiksmingiausiai pasitelkti fotobūdelę vestuvėse

Kaip veiksmingiausiai pasitelkti fotobūdelę vestuvėse

Vestuvių tradicijos gana konservatyvios ir įterpti į šį svarbų gyvenimo įvykį nestandartines pramogas nėra taip paprasta. Vis dėlto, yra tokių pramogų, kurios į šventinę atmosferą puikiai įsilieja ir net praturtiną ją. Fotobūdelės nuoma yra vienas iš racionaliausių sprendimų, kuomet planuojamai šventei trūksta nedidelės papildomos pramogos, kuri užtikrintų gerą šventės nuotaiką ir paįvairintų renginio programą. Beje, […]

Belaukiant vestuvių: keli naudingi grožio patarimai

Belaukiant vestuvių: keli naudingi grožio patarimai

Artėjant pačiai svarbiausiai gyvenimo dienai, kuomet jausdamos didžiulį jaudulį ir neapsakomą džiaugsmą jūs žengsite prie altoriaus, neabejotinai jaučiatės pakylėtos ir tarytum skraidote padebesiais. Tačiau laukiant savo būsimų vestuvių taip pat pečius užgriūva ir daugybė svarbių darbų, kuriais būtina tinkamai pasirūpinti. Ir vieni iš svarbiausių darbų yra susiję su mūsų grožiu. Todėl jei ruošiatės savo vestuvėms, […]